о2 иницијатива

Пронајдени се 24 резултати на тема „о2 иницијатива“
Вести

O2 Иницијатива: Државниот завод за ревизија констатира потфрлање во решавањето на клучниот проблем со загаденоста на воздухот

О2 Иницијативата преку статус на Фејсбук пишува дека државниот завод за ревизија констатира потфрлање во решавањето на клучниот проблем...
Скопје

О2 Иницијатива: Додека ги продаваат становите во Ѓорче Петров со слики на зеленило околу нив, на терен единствените преостанати дрва немилосрдно се сечат

Додека грижата за животна средина и една од „мерките“ за справување со загадувањето ја сведуваат на толку и толку посадени дрвца, ситуацијата...
Вести

О2 иницијатива: Со помош на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поднесени амандмани за измени во буџетот во насока на намалување на загадувањето

О2 иницијативата денеска преку статус на Фејсбук пишува дека со помош на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поставени нивните предлози за измени во...
Вести

Исечени повеќегодишни дрвја во склоп на Клиничкиот центар- не се жртви на ковид-19, туку жртви на негрижата и односот кон зеленилото на оваа власт

О2 иницијативата преку статус на Фејсбук објавува дека пандемијата се искористува за сечење на здрави дрвја на Клиничкиот центар „Мајка...
Вести

Отворено писмо до Пендаровски и Заев: Припадници на Армијата и Полицијата да се вклучат во активности за заштита на правата на граѓаните загарантирани со Устав

Има ли пилот во авионот?, прашуваат од О2 иницијативата за заштита и одбрана на природата и обезбедување на чиста и здрава животна средина,...
Вести

О2 иницијатива: Државава е ужасно валкана, просто гнасна, ѓубришта на сите страни, ултра загаден воздух, уништена почва и иструени реки

Не постои нормален човек кој живее, престојува или само поминува низ државава, а кој нема да се согласи со огромното мнозинство: државава...
Вести

О2 иницијатива: Владата ги пренаменила средствата од и онака минималните 2 милиони евра предвидени за намалување на аерозагадувањето

О2 иницијативата денеска сподели видео преку кое ги сумира сите лаги ветени од заменик министерот за животна средина Јани Макрадули. -Во...
Вести

„Црни чадови со најтоксични отрови загадуваат секојдневно- Е доста е, или ќе се реши ова за 1 месец или ќе ве решиме Вас за некој месец“

Засилени патроли и инспекции, казни.. првото или второто се во најава и толку, велат од О2 иницијативата за заштита и одбрана на природата...
Вести

О2 иницијатива: Градоначалникот на Гази Баба спротивно законските овластувања и волјата на граѓаните даде на заем земјиште кое ќе стане индустриска зона

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, спротивно законските овластувања, да не зборуваме за волјата на граѓаните и нивните...
Скопје

О2 иницијатива: Дивата депонија во Шутка „пуштена на максимум“- се игнорираат пораките од Институтот за јавно здравје, мерната станица во Карпош не работи

Иницијативата О2 на својот Фејсбук профил споделија видео од дивата депонија во Шутка, потенцирајќи дека никој не се грижи во државава...
Вести

Токсичниот воздух во Скопје неверојатен причинител: После 30 години прв пат во експеримент не може да се забележи кој е пушач, а кој не

Првпат после 30 години, во редовен експеримент оваа година не можело да се забележи кој е пушач, а кој не, зошто 90% од студентите биле интоксицирани...