нуркачи

Пронајдени се 7 резултати на тема „нуркачи“
Вести

Спасувале момче, а потоа влегле во смртоносен вртлог: Шест нуркачи ги изгубија животите во ужасна трагедија (ФОТО)

Шест нуркачи се удавија додека се обидуваа да спасат тинејџер од јама во напушен рудник во Малезија. Тие барале 17 годишно момче кое паднало...
Вести

Нуркачите од Тајланд објавија моќна порака која сите ја споделуваат: Денешниот ден ќе биде подолг од другите, но ќе славиме заедно

Нуркачите од Тајланд пред почетокот на денешната акција објавија статус на Фејсбук, кој за многумина е мотивирачки. -Денеска е 10 јули...