нуркач

Пронајдени се 6 резултати на тема „нуркач“
Вести

Македонскиот нуркач кој почина во Хрватска бил татко на две малолетни деца: Неговите колеги се простуваат од него (ФОТО)

Игор Петрушевски од Скопје е нуркачот кој почина во Хрватска откако му се слошило додека нуркал во близина на островот Вис, објави нуркачкиот...
Занимливости

АЈКУЛА НАПАДНАЛА ЖЕНА: Камерата ја снимила борбата за живот – нуркач во последен момент дошол да и помогне! (ВИДЕО)

Една Германка била нападната од ајкула додека нуркала во Црвеното Море, а камерата снимила како предаторот и ги забил забите во рамото.Жената...