нуклеарно оружје

Пронајдени се 17 резултати на тема „нуклеарно оружје“
Вести

Русија ги поздрави најавите од САД за продолжување на американско-рускиот договор за контрола на нуклеарното оружје

Кремљ денеска ги поздрави намерите на новиот американски претседател Џо Бајден за продолжување на американско-рускиот договор за контрола...