НУК

Пронајдени се 19 резултати на тема „НУК“
Вести

НУК: Владата вчера доби граѓански „шамар“, да се укине спорната одлука со која на било кој начин се забранува слободата на движење

Независната угостителска комора реагира на донесените нови рестриктивни мерки и посочува дека Владата треба итно да ја укине спорната...
Вести

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА ЗА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ – НУК направи посебен регистар за угостителите за организирање прослави

Додека Владата и другите институции не изнајдат или објават дополнителни законски решенија или промена на протоколите за прослави...
Вести

НУК: Жално и срамота е ако треба преку изјавата на Филипче и медиумите да дознаваме дека е постигнат договор за вакцинирање на бизнис секторот

Просто сме вчудоневидени на некоректниот однос на Министерот Венко Филипче и Министерството на здравство што имале т.н. состанок со...
Вести

НУК ќе поднесе Иницијатива до Уставен суд за Одлуката со која се ограничи работното време на угостителите до 18 часот

Независната угостителска комора (НУК) денеска ќе поднесе Иницијатива за оценување на уставноста и/или законитоста на измените и дооплнувањата...
Вести

Угостителите и порачаа на Владата да не ги потценува: Бараат итна средба најдоцна до утре и надомест на штетите

Независната угостителска комора со дел од здруженијата на угостители очекува до утре да добие покана од Владата за итна средба на која...
Вести

Јосифовски: Состанокот со Комисијата беше фарса, одлуките беа веќе донесени без оглед на реалните ефектите кои ќе ги предизвикаат за угостителите

И во минатото и денеска ние како угостители ја почитуваме било која препорака на Комисијата за заразни болести и одлука која ќе ја донесе...
Вести

НУК почнува кампања: Ако Владата не сака, компаниите со дел од парите за предновогодишни забави да им помогнат угостителите

Независната угостителска комора започнува кампања #ИнвестирамЗаДаПомогнам за инвестиции и поддршка на угостителската индустрија....
Вести

НУК ги достави до Владата и надлежните унифицираните препораки за работа на угостителската индустрија

Независната угостителска комора (НУК) ги достави унифицираните препораки за работа на угостителската индустрија до Владата, министерствата...