нож

Пронајдени се 125 резултати на тема „нож“
Хроника

Го пресретнал, па му извадил нож – започнал да го пцуе, а потоа со ножот тргнал кон него, еве ги деталите од драмата

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог протв 40-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично...
Хроника

29-годишен велешанец со нож се заканувал на неговата мајка и баба за да му дадат пари – поднесено обвинение против него

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против лице на возраст од 29 години поради постоење на основано сомневање дека...