новозаразени

Пронајдени се 188 резултати на тема „новозаразени“
Вести

Ова се новите бројки на заразени во последните 24 часа – Скопје повторно бележи зголемување на позитивните случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.667 тестирања,...
Вести

СПОРЕД МЗ МАКЕДОНИЈА СЕ ЗБОГУВА СО КОРОНАТА – ова се последните бројки на новозаразени и починати лица во последните 24 часа!

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.375 тестирања,...
Вести

Денеска регистрирани само 112 нови случаи – сепак бројката на починати непроменета, еве ја статистиката за последните 24 часа

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.196 тестирања,...
Македонија

Бројката на хоспитализирани низ целата земја никако да се намали – ова се последните податоци за изминатите 24 часа

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 722 пациенти позитивни и суспектни...
Вести

Мал број на новозаразени денеска, но висока бројка на починати – меѓу нив и неколкумина на возраст од 46 до 56 години

Во последните 24 часа се направени 841 тестирања, а регистрирани се 135 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 81, Тетово – 15, Куманово – 13, Прилеп...