ново село

Пронајдени се 44 резултати на тема „ново село“
Општини

Стоилков: Ново Село ќе добие градоначалник кој ќе и’ ја врати честа на општината и ќе ја оттргне од криминалното минато на поранешниот градоначалник

Во Ново Село ќе победи правдата! Ново Село ќе добие градоначалник кој ќе и’ ја врати честа на општината и ќе ја оттргне од криминалното...
Вести

Мицкоски: Во Ново Село Заевизмот го уништува животот на граѓанинот, а земјоделците се изманипулирани, нивниот труд со оваа власт не се цени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Ново Село каде се сретна со граѓаните на ова населено...
Вести

Мицкоски се сретна со младите на Ново Село: Зборувавме за за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, но и за иднината

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со младите на Ново Село. -Со младите на Ново Село, за катастрофата со која...
Вести

Арсовски: Пресудата за градоначалникот шверцер на цигари јасно го отсликува судството кое што е заробено од страна на СДСМ и криминалниот картел на власт

На новинарското прашање каков е нивниот коментар за пресудата на градоначалникот на Ново Село, Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ вели дека...