ново село

Пронајдени се 52 резултати на тема „ново село“
Скопје

Мисајлески: Се гради мега парк во Ново Село од 30.000 метри квадратни, на местото каде претходно имаше дива депонија

На денешната седница на Советот на општина Ѓорче Петров мнозинството предводено од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, изгласаа одлука за воспоставување...
Вести

Арсовски: СДСМ да не го затскрива случајот со убиството во Ново Село, во јавноста се говори дека се вмешани нивни блиски структури

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, на денешната прес-конференција одговараше и на новинарско прашање кое се однесуваше во врска...
Вести

ДАСКИ СО КАМЕЊА И СНЕГ НАМЕСТО СПОМЕНИЦИ- пропаѓаат куќите во штипско Ново Село каде што се родени македонски научници, војводи, комити и револуционери

Даски покриени со камења и снег, наместо споменици на една бурна историја. Ова се остатоци од неколку куќи во штипско Ново Село, заштитени...
Општини

НЕВРЕМЕ СО ГРАД ГО ЗАФАТИ СТРУМИЧКО НОВО СЕЛО: Невообичаен за овој период од годината, најмногу штета има на автомобилите

Невреме проследено со град, силен ветер и грмотевици го зафати струмичко Ново Село вечерва околу 18:00 часот. Како што велат очевидци,...
Вести

Николоски: Им порачувам на граѓаните на Ново Село да не подлегнуваат на притисоци и заплашувања и масовно да излезат да гласаат

Во Ново Село доаѓаат промените всушност тоа се чувствува во средбите со граѓаните, на улиците, во сите населени места во општина Ново...
Вести

Митева: Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Ново Село Звонко Ангелов вршел притисок и се заканувал на самохрана мајка

Во општина Ново Село, кандидатот за градоначалник на СДСМ, Звонко Ангелов вршел притисок и се заканувал на самохрана мајка. Нападите...
Општини

АУДИО БОМБА: Кандидатот за градоначалник на СДСМ во Ново Село уценувал самохрана мајка дека ќе ѝ го одземе детето

Во општина Ново Село, кандидатот за градоначалник на СДСМ, Звонко Ангелов, брутално ја злоупотребил својата службена должност како...
Вести

Мицкоски: Заев сака да се зборува дека сите се исти и дека нема што да се гласа, за да остане на власт, затоа излезете масовно

Власта се плаши од пораз и знае дека овој пат и покрај сите притисоци, закани и поткуп од украдените пари изминатите 52 месеци ќе загуби....
Општини

Божинов: Парична помош за секое новороденче, нова развојна индустриска зона, туристички капацитети и поддршка за земјоделците во Ново Село

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Ново Село, Ѓорѓе Божинов, вечерва на митингот во Ново Село, истакна дека ќе го посвети...