новинар

Пронајдени се 62 резултати на тема „новинар“
Вести

Да лежиш само еден ден на Инфективна ќе сфатиш колку е страшно, вели новинарот Мирче Адамчевски кој се излечи од коорнавирусот

Новинарот Мирче Адамчевски е еден од оние кој се зарази со коронавирусот и имаше среќа да го надмине и да оздрави. За него утре е голем...
Занимливости

Се огласи репортерот од Индонезија за CNBC со името Тито Босна кој стана хит во регионот- објасни како неговиот татко му го дал името (ФОТО)

Репортер од Индонезија кој известува за каналот CNBC, стана вистински хит на Балканот, благодарение на неговата необична комбинација...