нови случаи

Пронајдени се 164 резултати на тема „нови случаи“
Вести

Бројката на новозаразени опаѓа – еве колку има регистрирани случаи денес, во овие градови со денови нема ниту еден заболен

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 543...
Вести

ДАЛИ НАЈНОВИТЕ СТАТИСТИКИ ОЗНАЧУВААТ КРАЈ НА ПАНДЕМИЈАТА: Еве колкав е бројот на новозаразени лица во Македонија!

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 564...
Вести

НОВИ 222 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУСОТ – животот го изгубија 2 лица, еве колку лица преку Мој Термин дополнително се регистрирани за починати

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 954...
Вести

Близу 500 заболeни, 3 лица го загубија животот: Ова е најновата Ковид статистика, преку Мој Термин пријавени за починати уште петмина

Над 800 заболени, 6 лица го загубија животот: Ова е најновата Ковид статистика, преку Мој Термин пријавини за починати уште 4 лица Согласно...