нови мерки

Пронајдени се 61 резултати на тема „нови мерки“
Вести

Владата утре ќе одлучува за новите предлог мерки, на состанокот на Главниот кризен штаб не биле донесени заклучоци

Владата на утрешната седница ќе ги разгледува мерките предложени од Комисијата за заразни болести, а за истите денеска не бил донесен...
Вести

НА ЗАТВОРЕНО: Дозвола за концерти и семинари до 1.000 посетители, забрана за свадби и други прослави – ова се новите мерки

Владата на вчерашната седница донесе измени и дополнувања на мерките за спречување на ширењето на КОВИД-19. Се дозволува организирање...
Регион

НОВИ МЕРКИ – и оваа соседна држава од денеска со нови ограничувања, доколку планирате одмор таму ова мора да го прочитате!

Од денеска стапуваат во сила новите мерки против Ковид-19 на територијата на Бугарија, откако случаите на заразени лица повторно почнаа...
Вести

СЕ БАРААТ НОВИ МЕРКИ ЗА ТЕТОВО И РЕГИОНОТ ПОРАДИ КОВИД-19: Забрана за одржување на сите масовни настани на затворено, свадби, прослави

Министерот за здравство д-р Венко Филипче на утринска координација со членови на Комисијата за заразни болести разговараа за епидемиолошката...
Регион

Од 30ти јули нови мерки во Црна Гора: Туристите ќе мора да ги исполнат овие услови за влез во дискотеки и затворените простори на угостителските објекти

Во пресрет на приклучувањето кон ЕУ дигиталниот Ковид сертификат, Црна Гора ќе добие Национален дигитален Ковид сертификат, кој треба...