нови фосили

Пронајдени се 6 резултати на тема „нови фосили“
Познати

Несреќната судбина на омилената пејачка во Југославија: Почина многу млада, а нешто чудно се случило во тој момент

Ѓурѓица Барловиќ беше првата пејачка на култниот бенд „Нови фосили“ која важеше за една од најомлените на просторот на тогашната Југославија. Првиот...
Познати

Беше голема ѕвезда во Југославија: Почина на 42 години, на денот на нејзината смрт се случило нешто неверојатно (ФОТО)

Ѓурѓица Барловиќ беше првата пејачка на култниот бенд „Нови фосили“ која важеше за една од најомлените на просторот на тогашната Југославија. Првиот...