Новаци

Пронајдени се 11 резултати на тема „Новаци“
Вести

Сточарите од Новаци излегоа на протест: Бараат поголема откупна цена на млекото и исплаќањето на заостанатите субвенции

Сточарите од Пелагонија со блокирање на Новачкиот пат денеска излегоа на четвртиот протест бидејќи како што велат трошоците за производство...
Вести

Ѓурултија во Новаци: Градоначалникот исвиркан од земјоделците додека траеше трибината со Цветан Трипуновски

Градоначалникот на општина Новаци Љубе Кузмановски, вечерва беше исвиркан од своите сожители откако се обиде да го „поправи“ дополнителниот...