нова влада

Пронајдени се 51 резултати на тема „нова влада“
Вести

„Владата на Ковачевски е влада без легитимитет, продолжение на заевизмот поразен од граѓаните, потребни се предвремени парламентарни избори поскоро“

Владата на пиунот на Заев, Ковачевски е влада без легитимитет со стари кадри кои од граѓаните беа поразени на избори. Ковачевски покажа...
Вести

Заев ги повика претседателите на партиите од парламентарното мнозинство: Ќе се разговара за нов премиер и нова Влада

Денеска во владата од страна на Заев се повикани претседателите/ или потпретседатели на партиите од актуелното парламентарно мнозинство,...