Нотр Дам

Пронајдени се 43 резултати на тема „Нотр Дам“
Вести

Две години од пожарот што ја уништи Нотр Дам: Причината можеби никогаш нема да се дознае – еве кога ќе се отвори повторно катедралата!

Голем пожар ја зафати катедралата Нотр Дам во Париз на 15 април 2019 година. Кулата се сруши и голем дел од покривот беше уништен, но пожарникарите...