носење маски

Пронајдени се 15 резултати на тема „носење маски“
Регион

Доколку планирате одмор во Црна Гора ова би требало да го знаете: Носењето маски е задолжително на овие места, а еве кои мерки сè уште важат

Директорот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) Игор Галиќ денеска изјави дека Советот на Владата на Црна Гора донел мерки во борбата...
Регион

Кризен штаб: Во Србија задолжително носење маски во градски и меѓуградски превоз, препорака за затворен простор

Од денеска во Србија задолжителна е употребата на заштитни маски во превозот на патници, објави Владата на Србија по седницата на Кризниот...