нокти

Пронајдени се 10 резултати на тема „нокти“
Занимливости

Мини водич за скратување на ноктите на кучиња: Сите сопственици треба да знаат како да одржуваат хигиена на шепите

Кратењето нокти на кучиња е задолжителен дел од хигиената на шепите на нашите најдобри пријатели со четири нозе. Во овој текст, можете...
Живот и стил

По маникирот доживеала хорор: Ќе останела без прст, а сега упатува апел до сите жени кои прават нокти (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Жена чиј идентитет не е откриен доживеала хорор откако била на маникир- малку фалело да остане без прст по правењето на нокти во некој...
Занимливости

Фотографија споделена над 145 илјади пати: Го наслика ултразвукот на нејзините нокти, а причината ќе ве импресионира

Сите жени обично сакаат убави и негувани нокти па така маникирот е неизбежен дел на секоја жена. Трендовите на маникир се менуваат, но...