ноќни клубови

Пронајдени се 9 резултати на тема „ноќни клубови“
Скопје

Дискотеките „на нозе“, бараат реакција од Спасовкси – иницијативата „Сакаме ноќен живот“ најави протест на 27 јули

Летниот ноќен клуб „Хавана“ попладнево излезе со реакција откако и на средина на летото, клубовите и дискотеките во Скопје се уште...
Вести

Пановски апелира: Да се затворат ноќните клубови до Нова година, тие се биолошки бомби за ширење на коронавирусот

Во скоро време беше донесена одлуката да им се дозволи на ноќните клубови да работат, но јас апелирам таа одлука да се укине до Нова година...
Регион

Србија ги затвора ноќните клубови, сплавовите и кафулињата- државата воведе нови драстични мерки, еве ги деталите

Ноќните клубови, сплавовите и кафулињата што немаат тераси во Белград ќе бидат затворени на две недели во периодот од 23 часот до 6 часот...