нога

Пронајдени се 10 резултати на тема „нога“
Хроника

Додека го чистел пиштолот на татко му си испукал куршум во нога: Полицијата на терен, лицето пренесено во болница

На 29.12.2021 околу 20.00 часот во Полициското одделение Ропотово било пријавено дека во с.Житоше, прилепско, А.П.(25) од с.Житоше, додека го чистел...
Занимливости

Ова двегодишно девојче е посилно и од лошата судбина: И ја ампутирале ногата пред да прооди, а сега трча и танцува (ВИДЕО)

Двегодишното девојче Џулијет Вејтс била родена со сериозен деформитет на левата нога, поради кој не можела да се движи. Поради тоа на...