„Њујорк тајмс“

Пронајдени се 18 резултати на тема „„Њујорк тајмс““
Вести

Њујорк Тајмс ја закова Македонија на дното по бројот на вакцинирани лица – од нас подобри се и пропаднати држави како Либан, Ел Салвадор

Престижниот „Њујорк Тајмс“ ја рангираше Македонија на дното по бројот на вакцинирани лица на 100 жители. Она што е интересно во целата...
Вести

Њујорк Тајмс: Тестирањето на вакцината на АстраЗенека стопирано поради воспаление на ’рбетниот мозок на еден од доброволците

Завршните клинички испитувања на вакцината против коронавирус, развиена од АстраЗенека и Универзитетот Оксфорд, беа суспендирани...