нива

Пронајдени се 12 резултати на тема „нива“
Хроника

При вршење на земјоделски работи на неговата нива пронашол две стари неексплодирани артилериски гранати – еве за што се работи

На 10.04.2021 во 16.30 часот во СВР Куманово, Б.С.(46) од с.Агино село, кумановско, пријавил дека при вршење земјоделски работи на негова нива во...
Познати

Новак Ѓоковиќ не се срами од работа- ги засука ракавите и откопуваше компири, па си ја наполни вреќата за дома (ФОТО)

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот. Имено...