Нина Ангеловска

Пронајдени се 61 резултати на тема „Нина Ангеловска“
Економија

Оштетените штедачи: Дали извлекувањето на парите од Еуростандард Банка е награда за Ангеловска за влез во бордот на МТ?

Оние депоненти во Еуростандард Банка што добиле инсајдерска информација за намерата на Народна Банка да прогласи стечај во Еуростандард...
Познати

„Атиџе, жената што не престави на Оскарите, да ви гледа на кафе, на рандом ескурзии… лешинари“ – Ина МногуФина со остри критики кон Нина Групер

Двете познати дами во македонската јавност, од кои едната иако тотално анонима, сепак сите ја знаат, а другата иако сите ја знаат нејзината...
Вести

Додека фирмите на Зоран Заев и Нина Ангеловска земаа државна помош, над една третина од фирмите имаат блокирани сметки

Додека фирмите на примиерот Зоран Заев и на поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска, во ек на економска криза земаа помош...
Вести

Стоилковски: ЈО да се стави над партискиот интерес на Заев и Ангеловска, веднаш да се вратат парите кои што ги земале за семејните компании

-ЈО мора да се охрабри и да се стави над партискиот интерес на Зоран Заев. Зоран Заев, од позиција на премиер, и Нина Ангеловска од позиција...
Вести

Стоилковски: Приватните компании на Заеви и Нина Ангеловска земале државна антикризна помош додека стотици компании редат клуч на врата

Наум Стоилковски денеска за медиумите даде изјава во која кажува дека среде епидемија луѓе трпат, енергенсите поскапуваат, економијата...
Вести

Арсовски: Дали Ангеловска го пријавила станот и испразнетата сметка од “Еуростандард Банка” 2 дена откако ги објавив информациите?

Министерката за финансии Нина Ангеловска во своја изјава вели дека кога го купила станот за да си го реши станбеното прашање бил уредно...