Никос Коѕијас

Пронајдени се 144 резултати на тема „Никос Коѕијас“
Вести

Арсовски: Фактот што Коѕијас нè ословува со Северномакедонци, а Заев и Владата молчат е најголем доказ дека Заев се откажал и од идентитетот

Министерот за надворешни работи на Република Грција, Никос Коѕијас, потврди дека со капитулантскиот договорот кој го потпиша Зоран...
Вести

Коѕијас открива детали од преговорите за промена на нашето име: „Вардарска“ отпадна, дојде време да се каже „да“ или „не“

Опцијата „Вардарска Македонија“ како решение во спорот за името со Грција дефинитивно е пропаднат предлог, изјави грчкиот министер...