Николоски

Пронајдени се 29 резултати на тема „Николоски“
Вести

„Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев, во иднина јавноста ќе биде шокирана со кого се, се среќавал Заев и што договарал“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос...
Вести

Николоски: Едниот министер нема безбедносен НАТО сертификат заради корупција, а вториот заради соработка со странски служби кои што не се дел од НАТО алијансата

Случајот со НАТО сертификатите им одговори дека е скандал министрите да не поседуваат НАТО сертификати, а нивното молчење тоа го потврди,...
Вести

Николоски за блокадата од Бугарија: Нема европски државник кој ќе дозволи на иста маса да седи со корумпиран човек како Заев

Блокадата која сега доаѓа од Бугарија е само последица на три години назадување на Македонија со Заев. Верувајте, нема европски државник...
Вести

Николоски: Неодговорното однесување на Заев и Филипче чини 800 човечки животи, а следат крајно коруптивни тендери

Има општа стихија, владата не се справува никако со корона кризата. Околу 800 семејства се завиени во црно. Тоа се бројки невидени за било...