никола србов

Пронајдени се 24 резултати на тема „никола србов“
Вести

Србов: Културен клуб со името на „Ванчо Михајлов“ е чиста провокација, тој е човек кој водел држава во држава и е негативна личност

Во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, гостуваше Никола Србов, каде во однос на отворањето на...
Вести

Србов: Потребно е да има парламентарни избори и состав на нова влада која ќе се зафати со решавање на економската и енергетската криза

Значи народот многу јасно и гласно ја делегитимираа ова владејачката коалиција и единствен излезе од економската криза, енергетската...
Вести

Србов: Денешните рестриктивни мерки покажуваат дека власта исклучително лошо се справувала со целокупната ситуација

Овие мерки кои ги кажавте се апсолутно задоцнети со тоа што можеме само да ја видиме контрадикторноста во политиките на власта која...
Вести

Србов: Членството на СДСМ не го чувствува како свое ова раководство и не сака да биде користено како жив штит пред семејството Заеви

Ни преостануваат точно 10 дена пред да ја донесеме одлуката во кој правец ќе се движи Македонија. Знам, во Македонија речиси сите парламентарни...
Вести

Србов: Видеото на кое Дончев зема рекет е прво на кое политичар зема кеш на рака и го става во чанта, верувам за Вилма и ова не претставува некаков доказ

Никола Србов од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека видеото на кое Ден Дончев зема рекет е прво видео на кое политичар зема...
Вести

Србов: Сфаќате ли дека сменивте име за едно големо НИШТО? Знам дека сфаќате, сменивте име за да крадете, точно знаевте што правите

Сега Заев, Димитров и Бујар ќе ги обвинат Ројтерс и дипломатските извори за фејк њуз, научна фантастика и дискриминаторски однос кон...
Вести

Србов: Кој ја стави Македонија во група со Албанија? Жртва ќе биде само нашата држава која скапо ќе ги плаќа погрешните политики и договори

Пристигнуваат информации дека постои можност да биде блокиран датумот за преговори за Република Македонија со Европската Унија, односно,...
Вести

Никола Србов: Се надевам дека ќе добиеме датум за преговори, затоа што граѓаните не смеат да бидат заложник на катастрофалните политики што ги води власта

Историчарот и колумнист Никола Србов на гостување на Канал 5 телевизија во Само вистина, истакна дека се надева дека ќе добиеме датум...
Вести

Србов: Слабоста на договорот од Преспа е дека освен тоа што даваме сè , ние не добиваме ништо, Грците можат да нè блокираат во кој момент и да посакаат, за било кое прашање 

Во „Отворено“ на телевизија Алфа гостуваше поранешниот член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Србов, кој кажа дека со договорот ...
Вести

Србов: Референдумот беше поништен од граѓаните, со тоа Собранието нема за што воопшто да расправа или да одлучува

Референдумот беше поништен од граѓаните, со тоа Собранието нема за што воопшто да расправа или да одлучува, напиша Никола Србов од ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Србов: Фарсата на Заев за наводна борба против криминалот е разголена, во оваа држава мора да завладее правото

Договорот кој го потпиша СДСМ со Грција е веќе мртов и политички и правно, судбината му ја одредија граѓаните на референдумот. Македонија...
Вести

Србов: Приказната на владата дека се избориле за јазикот да ни биде признаен не само што е груба манипулација туку и премолчување на губењето на она што и досега сме го имале

Македонскиот јазик е единствен во светот кој се нарекува „македонски јазик“ без никакви додавки и дообјаснувања. Никој досега не спорел...
Вести

Србов: Судијката Кацарска е пример што се човек треба да стори за едно обично унапредување и стотина евра повисока плата

Изминатиот период низ медиумите следам на што се нафатила судијката Кацарска во случајот „Тенк“ каде е обвинет Никола Груевски. Од...