никола калиниќ

Пронајдени се 10 резултати на тема „никола калиниќ“
Фудбал

По скандалот се врати дома: Се огласи Калиниќ откако беше избркан од хрватската репрезентација од страна на селекторот

Хрватската фудбалска репрезентација деновиве ја тресе скандал затоа што селекторот Златко Далиќ се реши да го испрати дома еден од...
Фудбал

Голем скандал во хрватската репрезентација: Селекторот го врати дома еден од најдобрите фудбалери поради бизарна причина (ФОТО)

Атмосферата во хрватската репрезентација е малку нарушена и покрај рутинската победа над Нигерија на почетокот на Светското првенство....