Нигерија

Пронајдени се 44 резултати на тема „Нигерија“
Занимливости

„Хрватската претседателка го возеше автобусот со фудбалерите“- Цела Африка лудува по Колинда која стана планетарен хит на СП (ФОТО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ овие денови е вистинска планетарна ѕвезда, а сето тоа се должи на хрватската репрезентација...
Фудбал

Нов скандал во режија на судиите: За малите не важи ВАР- Аргентина се провлече со помош на скандалозната одлука на Чакир

Фудбалерите на Аргентина се пласираа во осминафиналето од Мундијалот во Русија, со победа во последниот натпревар од групната фаза...