независност

Пронајдени се 31 резултати на тема „независност“
Вести

САКААТ НЕЗАВИСНОСТ: По смртта на кралицата Елизабета, поранешна колонија на Британската империја не го сака новиот крал

Поранешната колонија на Британската империја, Антигва и Барбуда ќе одржи референдум за смена на Чарлс Трети од функцијата шеф на државата. Антигва...
Вести

Василевска: 8-ми Септември треба да биде гордост, ја означува волјата која што беше изразена со цел Македонија да биде дел од европските демократски вредности

-8-ми Септември е генезизот, реков на современиот тек на македонската современа историја, тој мора сите да бидеме свесни дека се темели...