независни грци

Пронајдени се 8 резултати на тема „независни грци“
Вести

Независни Грци со реакција до Коѕијас: Нашата позиција е против употребата на терминот Македонија од соседната земја

За интервјуто на Коѕијас во германскиот весник Франкфуртер Алгемајне Цајтунг, реагира портпаролот на Независни Грци и објаснува дека...