невработени

Пронајдени се 18 резултати на тема „невработени“
Вести

Додека Србија бара над 1.200 здравствени работници во Македонија околу 2.300 седат дома- веќе две недели на улица се и 50-на медицински сестри!

Додека целиот регион со сите сили и капацитети се справува со коронавирусот, македонските власти тапкаат во место, но за жал цената...
Вести

Мицкоски до невработените: Се обврзувам дека ќе стимулираме отвoрање на нови работни места и инвестиции од над 4 милијарди евра

Доста е веќе од неправди и измами, време е да се исправиме и да исправиме се!, вели во своето видео обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и воедно...