невеста

Пронајдени се 48 резултати на тема „невеста“
Занимливости

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку ќе потроши...
Познати

Се уште не ја потврди врската со тенисерот, а веќе се венчаше: Ќерката на Топалко објави фотографија за која сонуваат сите жени на светот

Ќерката на пејачот Милан Топалковиќ- Топалко објави фотографија на својот Инстаграм профил која ги збуни многубројните нејзини фанови.   View...
Познати

Богдана пристигна во родниот дом- овој скапоцен детаљ на нејзината глава ниту Цеца го немаше на нејзината свадба (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени синот Вељко Ражнатовиќ со неговата избраничка Богдана Родиќ. Младиот пар штом дозна дека очекува...
Занимливости

Невеста заглавила во сообраќаен метеж- доцнела на сопствената венчавка, па потоа добила несекојдневна понуда од пожарникарите

Невеста за малку ќе ја пропуштела сопствената свадба, откако останала заглавена во сообраќај, па ја „спасиле“ група пожарникари, кои...
Занимливости

ФОТО: Невеста го кренала фустанот и покажала дека не носи долна облека – веднаш добила критики за тоа што го виделе под фустанот

Старо правило до кое невестите често се придржуваат е на денот на свадбата да носат на себе нешто ново, нешто позајмено, нешто стари...
Занимливости

„Некој нека ѝ ги отстрани градите и стомакот“: Невеста побарала помош за поправање на фотографија од свадба, па стана хит на интернет

Ниедна невеста не сака некој од гостите на свадбата да ја засени, затоа што таа се мачела за организацијата за тоа да и биде најсреќен...
Занимливости

Невеста си го проголта прстенот: Прво ова било сон, а потоа морала да потпише согласност во случај на смрт

Идната невеста случајно го проголтала својот свршенички прстен за да го заштити додека сонувала ужасен кошмар. Џена Еванс од Сан Диего...
Занимливости

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Во македонскиот град со многу професионални возачи на камиони заминаа по невестата со Скании (ВИДЕО)

Камерата на „Делчево 365“ изминатиот викенд забележа невообичени сватови во Делчево, кои по невестата заминаа со десетина камиони –...
Живот и стил

„Не можев да дојдам на свадбата кај мојата најдобра пријателка, таа ми ја прати оваа фотографија и сè ми стана јасно“

Мојата најдобра другарка неодамна се омажи. Ме покани да бидам нејзина деверуша, но за жал, морав да ја одбијам. Не можев да земам слободни...
Занимливости

Оваа невеста доживеа кошмар: На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма (ВИДЕО)

Во Кина на една младенка на свадбата и се случила сцена од ноќен кошмар. Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин...