невеста

Пронајдени се 66 резултати на тема „невеста“
Живот и стил

Невестата секогаш се наоѓа од левата страна на младоженецот – ја знаете ли причината за овој обичај?

Обичај на свадба е невестата да се наоѓа од левата страна на младоженецот. Оваа традиција датира од времето кога браковите биле договорени,...
Познати

Среде корона блесна во бело- се омажи македонската водителка со која се будат гледачите секое утро (ФОТО)

И покрај тоа што коронавирусот и пандемијата ни го свртеа животот наопаку, комплетно не изместија од колосек, ни го донесоа таканареченото...
Занимливости

Светот и се воодушеви откако блесна во бело: Се омажи најмладата премиерка која користи Инстаграм дури повеќе од што треба (ФОТО)

Финската премиерка Сана Марин се омажи за својот долгогодишен партнер, осум месеци откако што стана шеф на владата во својата земја.   View...
Занимливости

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку ќе потроши...