невенка стаменковска стојковски

Пронајдени се 35 резултати на тема „невенка стаменковска стојковски“
Вести

Стаменковска Стојковски: Уште на првиот работен ден илјадници животи на вработените во јавниот сектор се доведени во ризик

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска Стојковски преку статус на Фејсбук пишува...
Вести

Стаменковска-Стојковски: Објавата на Манчевски дека ќе започне со работа Советот за координација и следење на процесот на Отворено владино партнерство е поразителна

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска Стојковски преку статус на Фејсбук пишува...
Вести

Стаменковска: Спротивно на уредбата на Владата, СДСМ вработува партиски послушници во јавната администрација во услови на криза

Партизацијата на администрацијата не запира и во услови на економска криза и светска пандемија на опасниот коронавирус, обвини техничката...
Вести

Стаменковска-Стојковски: Владата веднаш да воспостави регистар на онлајн медиуми и да започне со издавање на дозволи за движење на сите медиумски работници

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска Стојковски преку својот Фејсбук профил апелира...
Вести

Стаменковска-Стојковски: Манчевски и официјално потврди, Македонија под водство на СДСМ достигна рекорден број на вработени во јавната администрација

На вчерашната прес-конференција, министерот Дамјан Манчевски и официјално го потврди она што се обидуваше да го скрие, а тоа е дека Македонија...
Вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: На твојата фамозна алатка за пријавување притисок за една година имаш само 8 пријави, а јас дневно добивам по толку

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска на својот Фејсбук профил сподели статус...
Вести

Стаменковска-Стојковски започнува кампања за фер избори: Ги охрабрувам вработените во јавниот сектор да пријават секаков вид на заплашување, притисок и поткуп на глас

Денес имам чест да ја најавам кампањата за фер избори пријави притисок со која ги охрабрувам вработените во јавниот сектор да пријават...
Вести

Стаменковска Стојковски: Признание од страна на Директорката на Централен регистар за статусот на вработените е доволна потврда за незаконското вработување

Признание од страна на Директорката на Централен регистар за статусот на вработените е доволна потврда за незаконското вработување. Имено,...
Вести

Стаменковска-Стојковски со барање за неотповиклива оставка на директорката на Централен регистар поради непочитување на Законите

Барам неотповиклива оставка на Директорката на Централен регистар, г-ѓа Марија Бошковска Јанковски, поради НЕ почитување на Законите...