невакцинирани

Пронајдени се 15 резултати на тема „невакцинирани“
Вести

ОД СРЕДНА НОВА МЕРКА ВО ОВАА ГЕРМАНСКА ПОКРАИНА: Невакцинираните доколку одат во изолација, нема да примаат плата!

Во германската провинција Баден-Виртемберг, во среда ќе стапи во сила мерка според која невакцинираните луѓе, доколку се разболат од...
Регион

Ново правило за невакцинирани здравствени работници во Србија: Тие можат да се вратат на работа со ПЦР тест на свој трошок

Сите здравствени работници и медицински персонал кои не биле вакцинирани ќе треба да направат PCR-тест за коронавирус пред да се вратат...