неспособност

Пронајдени се 11 резултати на тема „неспособност“
Вести

Николоски: Оваа табла сведочи за неспособноста на Заев и СДСМ, она што требаше да е експресен пат Градско – Прилеп денес е пустелија и пропаѓа

Оваа табла сведочи за НЕСПОСОБНОСТА на Заев и СДСМ, она што требаше да е ЕКСПРЕСЕН пат Градско – Прилеп денес е пустелија и пропаѓа,...
Вести

Мицкоски: Се задолжија милијарди, а сега со зголемување на даноците народот треба да ја плаќа нивната неспособност и криминалии!

Заев со покачување на даноците директно удира по џебот на народот. Во време на корона ќе страдаат најсиромашните, но и сите други. Се...
Вести

Николоски: Илјадници работници може да останат без плата заради неспособноста на Заев и старо-новата крими коалиција

Заради неспособноста и мрзеливоста на Владата на Заев доведена е во опасност поддршката за плати за Октомври за работниците погодени...
Општини

Комисија за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ: Тажна слика од Охрид, неспособност и башибозук на СДСМ

Како тргнале СДСМ тешко дека ќе го задржат статусот на Охрид во УНЕСКО, реагираат од комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт...
Вести

Трајкоска: Тотално распаѓање на системот и скапување одвнатре на државата, безредие и планетарна неспособност базирана на партиски калкулации и личен интерес

Тотално распаѓање на системот и скапување одвнатре на државата. Безредие и планетарна неспособност базирана на партиски калкулации...
Вести

Мицкоски: Дали се успеа во градбата на здравството овие 29 години, одговорот е не, но тоа не е оправдување за неспособноста на Филипче

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостување во МТВ денеска посочи дека сите политички елити во изминативе 29 години...