нерези

Пронајдени се 13 резултати на тема „нерези“
Вести

Скопско Нерези отсечено од Карпош- градоначалникот Богоев ја заборави Козле 3, додека цел ден се фали дека надлежните се на терен! (ФОТО)

Општина Карпош очигледно манипулира со граѓаните на оваа општина, особено со жителите на улицата Козле 3 во скопско Нерези. И Додека...
Вести

Стоилковски: Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во “Шпанско Село 2” мора да одговорат на многу прашања за кои што тврдеа дека се “лажни вести”

Антикорупциска го чешла Водно! Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во “Шпанско Село 2” мора одговорат на многу прашања...
Вести

Жителите на Нерези секое лето остануваат без вода за пиење, Богоев лажно ветува, ЈП Водовод парадоксално порача „не трошете вода без потреба“

Жителите на Средно Нерези и повисоките места во населбата веќе со години мака мачат со водата. Имено повеќе илјади жители секојдневно...