непотизам

Пронајдени се 40 резултати на тема „непотизам“
Вести

Оставката на Павле маска за непотизмот- Дали ќе има одговорност за скандалите со вработувања на блиски роднини на високи функционери?!

Дали оставката на пратеникот Павле Богоевски е маска за затскривање на големиот број случаи на непотизам? Ова е прашањето што се наметнува...
Вести

Во ек на кампања нов случај на непотизам: Зетот на претседателот на СДСМ во Охрид вработен во М-НАВ за плата од 120.000 денари

Иако Зоран Заев откако зaгyби неверојатни 200 илјади гласови за помалку од една година и поради тоа најави метла, нов корупциски cкaндал...
Вести

Заев велеше дека тој што ќе се огреши пред законот треба да замине од власт: Секојдневно го газат законот, а никој не си дава оставка

„Ако еден се огреши пред законот, макар и на етички начин, треба да замине од власт“, рече Заев во 2018-та година за време на своето гостување...
Вести

Арсовски: Епидемија од непотизам ја има зафатено фамилијата на пратеничката Тања Ковачев, може да им позавиди и Мира Дизел

Епидемијата од непотизам од најтежок вид ја има зафатено фамилијата на пратеничката Тања Ковачев од СДСМ. Мислиме дека на овој случај...
Вести

Стојаноска: Морален чин ќе беше доколку роднините на функционери од власта не се пријавеа на огласите за вработување

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на Топ Тема на телевизија Телма истака дека...