непочитување

Пронајдени се 94 резултати на тема „непочитување“
Хроника

ОЈО Скопје предложи парични казни за 15 лица кои не го почитувале полицискиот час – еве колкава сума треба да платат

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против 15 лица кои се гонат за кривично дело...
Хроника

Угостителски објект работел по дозволеното време, странски државјанки ги забавувале гостите – затворен локалот, приведен сопственикот

На 01.03.2021 во 21.10 часот, полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект во с.Желино, тетовско, сопственост на З.С.(48) од с.Желино....