Ненси Пелоси

Пронајдени се 39 резултати на тема „Ненси Пелоси“
Вести

Пелоси: Посетата на нашата конгресна делегација е показател за недвосмислената американска поддршка за демократијата на Тајван

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, пристигна во Тајван и нагласи дека посветеноста на САД за демократски...
Вести

Кина и денеска предупреди дека нејзината војска „нема да седи со скрстени раце“ доколку Пелоси го посети Тајван

Кина денеска уште еднаш предупреди дека нејзината војска „нема да седи со скрстени раце“ доколку претседателката на Претставничкиот...