немири

Пронајдени се 24 резултати на тема „немири“
Вести

Судири меѓу армијата и демонстрантите во Алмати, МВР на Казахстан информира дека имало обид да се упадне во зградата на полицијата

Неколку оклопни транспортери и десетици војници утрово маршираа до главниот плоштад во Алмати, најголемиот град во Казахстан, каде...
Регион

НАПНАТА СИТУАЦИЈАТА ВО КОСОВО: Во Северна Митровица солзавец и шок бомби, граѓаните блокираат улици (ВИДЕО)

Припадниците на косовската полиција за економски криминал и царина затворија неколку продавници во северниот дел на Косовска Митровица...