Нефи Усеини

Пронајдени се 42 резултати на тема „Нефи Усеини“
Вести

Кадрите на ДУИ си ги покажуваат вистинските лица – Нефи Усеини пцуеше новинарка: Е*и си мајката, пи*ка ти матер (ВИДЕО)

Охридскиот бизнисмен Нефи Усеини, кој е советник од ДУИ во општинскиот Совет, не можеше да се воздржи и почна да пцуе новинарка на „Телма“. Новинарката...
Вести

ПОВТОРНО ИСТЕПАЛ СОГРАЃАНИН СО БОКСОВИ – Нефи Усеини за три години претепал четири лица, во меѓувреме чека пресуда за насилство!

Советникот Нефи Усеини од ДУИ одново натепа сограѓанин во Охрид, додека ја чека пресудата за тепањето на сограѓанинот Спиро Топаловски....
Вести

„Пиунот Ковачевски рамо до рамо со Нефи, како фирмата на градителот на диво добила работа да изведува капитална инвестиција во енергетиката?“

Мафијата на власт ДУИ-СДСМ ја користи секоја прилика, секој народен денар, да ги богати фирмите на своите блиски и на своите функционери....
Општини

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Георгиески најде мнозинство за нови 17 вработувања на ДУИ во ЈП „Нискоградба“, но не најде за паркирањето

Вчерашната седница на Советот покажа уште една јавна сервилност на Георгиески кога е во прашање ДУИ, односно негова лична заложба како...