недоверба

Пронајдени се 19 резултати на тема „недоверба“
Регион

Црна Гора: Парламентот утре ќе расправа за разрешување на владата на Дритан Абазовиќ, неизвесен е исходот од гласањето

Подгорица, 17 август 2022 (МИА) – Собранието на Црна Гора утре треба да гласа за иницијативата за смена на владата на Дритан Абазовиќ, но...
Вести

Стојаноска: Иницијативата за недоверба на Владата е од луѓе кои се против заевизмот кој е одлика на корупција и криминал

Поднесената иницијатива за гласање на недоверба на Владата е од луѓе против заевизмот. Целта е јасна се бара промена на заевизмот, важно...
Вести

Младите се уште се соочуваат со емиграција, невработеност, недоверба во опкружувањето и институциите и недоверба во политичките партии

Невработеност, проблеми со слобода на изразување, недоверба во опкружувањето и институциите, недоверба во политичките партии како...
Регион

Бугарското Собрание во понеделник на вонредна седница ќе расправа за барањето за изгласување недоверба на владата на Борисов

Бугарското Национално собрание во понеделник, на вонредна пленарна седница, ќе расправа за гласањето недоверба на владата на Бојко...
Вести

Николовска: Власта е силно инкорпорирана во судството и тоа е основна причина за недоверба на граѓаните во судиите и јавните обвинители

Довербата во судските институции граѓаните ја добиваат и ја губат во зависност од тоа како се извршува работата во тие институции. Она...