неделен извештај

Пронајдени се 13 резултати на тема „неделен извештај“
Вести

ОВАА ВОЗРАСНА ГРУПА ПОВТОРНО НАЈБРЗО СЕ ЗАРАЗУВА- за една недела во Македонија над 7.000 новозаболени и 172 смртни случаи!

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 9 до 15 ноември 2020г. тестирани се вкупно 20.980 материјали во лабораториите...
Вести

За една недела за 19,3 проценти зголемен бројот на позитивни случаи, потврдени 2.676 новозаболени – зголемување од 58,1% на смртните случаи

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 12 до 18...