навики

Пронајдени се 41 резултати на тема „навики“
Живот и стил

Не е само пушењето проблем: Со овие секојдневни навики си нанесуваме штета на здравјето – бидете внимателни!

Со некои секојдневни навики штетиме на бубрезите без тоа да го сфаќаме. Важно е да се задржат овие органи здрави, бидејќи нивната дисфункција...
Познати

Осум чудни навики на кралицата – никогаш не јадела компири само поради една причина и никогаш не облекувала нови чевли пред претходно да го направи ова!

Кралицата Елизабета уште од младоста се придржувала до навиките кои ги практикуваше се до нејзината смрт вчера попладнето. Некои од...