наум стоилковкси

Пронајдени се 11 резултати на тема „наум стоилковкси“
Вести

Стоилковски: Скандалот со Црвенковска само ја надополни сликата за состојбите во правосудниот систем во пупка на режимот на власта

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на денешната прес конференција на прашање од новинар околу скандалот со новата претседателка...
Вести

Стоилковски: Власта ја одбегнува или бајпасира опозицијата за да истурка штетни закони како што е законот за пописот

-Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема...
Вести

„Додека пациентите мака мачат да соберат пари од донации при Фондот за здравство директорот Дончев и Филипче рекетираат компании“

Додека пациентите мака мачат да соберат од донации при Фонд за здравствено осигурување, јавноста сведочи за скандалот Рекет 2. Директорот...
Вести

Стоилковски: Железничкиот превоз е небезбеден, наместо ветениот посигурен и побрз железнички транспорт, за жал зголемен е бројот на железнички несреќи

Го видовте Зоран Заев и неговите ветувања. Вели во првите две години комплетно ќе го обновел и развиел железничкиот сообраќај, па ветува...