наум петрески

Пронајдени се 7 резултати на тема „наум петрески“
Музика

15 години по оригиналната изведба: Талентираниот Христијан со маестрална верзија на песната на Наум Петрески (ВИДЕО)

После 15 години од оригиналната изведба на Тетово Фолк Фест, песната „Распукај срце ко Шар планина“ од Наум Петрески доби кавер-верзија...