натпревари

Пронајдени се 24 резултати на тема „натпревари“
Останати спортови

Надал за мечевите без гледачи: Не ми се допаѓа, ништо не може да ја замени енергијата што ја создава публиката

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се произнесе за условите под кои ќе се игра Грен слемот „Ролан Гарос“ оваа есен. – Денес мора да преземеме...
Фудбал

Преостанатите натпревари од италијанската калчо лига ќе бидат доиграни: Серија А со детален план како да се доигра сезоната

Познат е можниот датум за продолжување на сезоната во италијанскиот шампионат. Серија А може да започне одново на 20 мај. Во таков случај...