нато

Пронајдени се 215 резултати на тема „нато“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Македонија им го честита членството во НАТО: Тоа преставува остварување на нашата стратешка определба

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита членството во НАТО, што преставува остварување на нашата стратешка...
Вести

Андоновски: Дволичноста на СДСМ се гледа и од минатото кога јавно говореле зошто не треба Македонија да е дел од НАТО

На „Само Вистина“ вечерва гостуваше Стефан Андоновски, советник за меѓународнa политика на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ...