нато

Пронајдени се 209 резултати на тема „нато“
Вести

Милошоски: Двајца министри од владата на Заев не добиле НАТО сертификати, власта нека не го релативизира овој скандал

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, при денешната негова посета во општина Велес зборуваше за министрите Спасовски и Маричиќ...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Маричиќ да поднесат оставки, а владата да каже кои други функционери немаат НАТО безбедносен сертификат

Спасовски и Маричиќ признаа дека немаат НАТО безбедносни сертификати и тоа го криеле од јавноста, се вели во партиското соопштение...
Вести

Ковачки: Непрофесионализмот и партиското влијание врз процесот на издавање на безбедносни сертификати е препознаен во НАТО, потребни се итни промени и одговорност

Трет ден како Министерот за одбрана и претседателот на државата молчат и не даваат одговор на поставените прашања во врска со скандалот...
Вести

Ковачки: Македонија 2 ипол години е без највисок воен претставник во НАТО во Брисел, ова е дискредитација на државата

Македонија веќе 2 и пол години е без највисок воен претставник во седиштето на НАТО во Брисел. Причината за тоа е што кандидатот што Шекеринска...
Твитови

Дали во 2008 некој ја обвини Шекеринска дека е антизападна креација, за нејзиниот став “неприфатлива е промената на Уставното име за влез во НАТО”?

Дали во 2008г некој|било кој ја обвини @Sekerinska дека е антизападна креација, Антинато, Руски пиун, за нејзиниот став “неприфатлива е промената...