Наташа Петровска

Пронајдени се 27 резултати на тема „Наташа Петровска“
Вести

Наместо да прави капитални проекти, градоначалничката на Битола поставува маса за играње шах – граѓаните гневни на Наташа Петровска (ФОТО)

Маса за играње шах е последниот проект на градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, со кој денеска се пофали на социјалните мрежи. –...
Вести

„СИЈАЛИЧКИТЕ СИ ГО ЗЕМАА ЗДРАВјЕТО“: По срамното китење на градот, еве што направи градоначалничката на Битола вечерва (ФОТО)

По големиот срам кој вечерва се случи во Битола, градоначалничката Наташа Петровска очигледно доцна реагирала, а парите од милионскиот...
Вести

СИТУАЦИЈАТА ИЗЛЕЗЕ ОД КОНТРОЛА: По гостиварскиот градоначалник, позитивна и градоначалничката на Битола

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска е позитивна на ковид-19. Веста дека е носител на вирусот ја сподели во јавноста преку социјалните...
Општини

Тошевски: Петровска и СДСМ го достигнаа врвот на лицемерието и лагите, „Копанки“ повеќе не е во сопственост на ПСК Пелистер

Решението издадено од Општина Битола, а потпишано од Петровска со кое се одзема правото на сопственост на ПСК Пелистер врз планинарскиот...
Општини

Лозановска: Бараме одговори дали позади хаосот во урбанизмот во Битола се кријат локални шерифи и моќници од СДСМ, а граѓаните се оние кои трпат штетат врз нивниот грб

Денес градоначалничката Наташа Петровска по којзнае кој пат одбегна да присуствува на седница на Совет и одлучи да не се соочи со граѓаните...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Наташа Петровска уште еднаш покажа дека нема намера и не сака да се справи со проблемите во образованието

Наташа Петровска уште еднаш покажа дека нема намера и не сака да се справи со проблемите во образованието, ова денеска преку прес-конференција...
Вести

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Битола: Проблемот со бесплатниот превоз на учениците се уште не е решен, образованието во општината е во тотален хаос

Благодарение на неспособноста и неработењето на локалната власт, предводена од Наташа Петровска, образованието во Општина Битола е...